TÍMOVÁ SNAHA NEPOSTAČILA PROSTI SÚPEROVI 1.FC VESZPRÉM

Dnešné večerné stretnutie v Maďarsku vo Veszpréme prinieslo horkú dávku emócií a napätia, no pre náš tím to znamenalo porážku 2:1, jediný gól dal Gabaš. Napriek odhodlaniu a nasadeniu sa snažili hráči podať svoj najlepší výkon, ale súperovi sa podarilo udržať kontrolu nad hrou a zvíťaziť. Prečítajte si zhodnotenie zápasu od našich hráčov.

,,Zápas z môjho pohľadu bol dobrý, hrali sme s vynikajúcim maďarským tímom. Zápas nám ukázal, kde sa máme zlepšiť pre mňa osobne to bol aj debut, ktorý mi vyšiel páradne! Tím ma podržal a aj ja ich. Bol to super zápas, ktorý nás preveril do sezóny a dal nám veľa skúseností.” zápas zhodnotil Jakubík Daniel.
Debut v zápase mal v A teame iba 15 ročný Jakubík Daniel, nová tvár nášho tímu, no mužstvo podržal.

,,Tak môj pohľad na zápas bol taký, že super, bol kvalitnejší ako na turnaji v Hodoníne. Prvý polčas som nehral, ale veľa som sa naučil už len z toho, že som sa pozeral na skúsených hráčov. Druhý polčas som už hral a výkon bol podľa mňa na to, že to bol môj prvý zápas slušný, ale samozrejme stále musím makať, zlepšovať a učiť sa. Atmosféra bola super fanúšikovia taktiež, bolo to niečo iné ako som bol doteraz zvyknutý. Už sa teším na domáci zápas.” – Zápas zhodnotil Damián Hanczko, nový člen nášho mužstva.

,,Včera sme mali tú česť sa komfrontovať u bronzového teamu z maďarskej najvyššej ligy. Naše očakávania boli podobne ako v Brne focusovať sa na náš herný koncept a adaptovať sa do futsalovej zápasovej kondície. Nakoľko náš súper už finišuje prípravu na ligu a my sme v štarte prípravy.
Zo začiatku nám trvalo chvíľku sa aklimatizovať na herný štýl maďarského protivníka, no môžem povedať, že primárny cieľ v prípravnej fáze hry sme splnili, nakoľko sme dobre vychádzali z pod pressingu súpera a dokázali sa dostať do predfinálnej a finalnej časti, no tam sa nám v prvom polčase nedarilo. Boli sme zbrklí, no napriek tomu sme si dokázali vytvoriť aj šance, ktoré sme nedokázali zužitkovať.

Naopak v obrannej pressingovej fáze sme neboli dostatočne aktívni a agresívni, čo dopomohlo súperovi si nás otvoriť a vnikať do priestorov z kadiaľ našu bránu ohrozili, no podržal mužstvo mladý brankar Jakubík.
Súperov tlak sme mierne tlmili miestami aj hrou power-play. Do šatní sme šli za stavu 2:0.

Druhý polčas bol odlišný na lopte v prípravnej a už aj v prechodovej fáze sme dokazali súpera podržať a vytvárať si pološance a šance z čoho vyústil aj náš gól, ale súper taktiež pokračoval v aktívnej hre kde si vypracoval pár šancí.
Naša obrana a aj útočná fáza už naberala parametre  aké si predstavujem a s tým už prichádzali šance, ktoré neboli premenené. Ja tvrdím, že s takýmto kvalitným súperom je to o produktivite a keď máte 3-4 šance plus pološance z toho sme premenili 1.

Mužstvo musím pochváliť chalani sa súpera nezlakli a odohrali dôstojný zápas, aj keď nám zápas ukázal nejaké situácie, ktoré musíme rozlúsknuť a začať riešiť. Z mojej strany na úvod prípravy sme odohrali kvalitný duel, z ktorého sa môžme odraziť a čerpať ďalej.” povedal po zápase tréner Milan Chudý.