Futsal Team Levice remizuje v krajskom derby s Futsal Nové Zámky

V krajskom derby sme sa stretli s naším tradičným rivalom, Futsal Nové Zámky, a po napínavom zápase sme si pripísali remízu 2:2. Góly za nás strelili Bielik T. a Rakica, za hostí skórovali Komora J. a Procházka.

Napriek tomu, že sme počas zápasu nevyužili viaceré sľubné príležitosti, náš výkon bol na vysokej úrovni. Hráči kontrolovali hru počas celého zápasu, vytvárali tlak na súpera a vytvárali si šance. Dôležité je, že aj v náročných momentoch tím zachoval chladnú hlavu a vyrovnal skóre, keď sa dokázal dvakrát vrátiť do zápasu po nepriaznivom stave 0:1 a 1:2. Sezóna je ešte len na začiatku, a tento zápas je cennou skúsenosťou do ďalších bojov.

Po zápase sa k výkonu vyjadrili tréner Milan Chudý a hráč Ivan Drozdov:

Milan Chudý, tréner:

“Do dnešného zápasu sme išli s jasným cieľom – potvrdiť tri body z prvého zápasu, a preto sa mi dnešný zápas nehodnotí ľahko. Stál proti nám húževnatý súper, kvalitný a disciplinovaný v obrane. Zápas bol však podľa mňa najmä o nás. V prvom polčase sme si vypracovali tlak, ale nevyužili sme ho na skórovanie. Do druhého polčasu sme išli trpezlivo, no súper z minima vyťažil maximum a ujal sa vedenia. Tento gól nás nakopol, začali sme hrať aktívnejšie a prišiel vyrovnávajúci gól na 1:1. Opäť sa však zopakoval scenár, keď súper zvýšil na 1:2. Napriek tomu sme si vytvorili ďalšie množstvo šancí a vyrovnali na konečných 2:2, čo hodnotím pozitívne. Trápili sme sa však v efektivite, chýbal nám pokoj v koncovke a to rozhodlo zápas. Nerobíme z toho tragédiu, pretože bolo jasne vidieť, kto na palubovke dominoval, mal navrch a držal loptu. Chcem poďakovať našim divákom a hráčom. Aj takéto momenty prináša futsal a práve pre ne sa tento šport hrá. Ďakujem.”

Ivan Drozdov:

“Bol to kvalitný a dobrý zápas proti silnému súperovi. Vytvorili sme si množstvo príležitostí, vďaka ktorým sme chceli súpera zaskočiť už v prvom polčase, ale bohužiaľ, nevyšlo nám to. Ideme však ďalej. Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť. Levice do toho!”

Hoci sme si z krajského derby odniesli len bod, ukázali sme odhodlanie a bojovnosť a výkon nášho tímu ukazuje, že máme potenciál a naša hra sa stále zlepšuje.

Najbližšie nás čaká výzva na ihrisku súpera – cestujeme do Bratislavy, kde si zmeriame sily s tímom vysokoškolákov z FTVŠ UK. Veríme, že predvedieme minimálne rovnako dobrý výkon a odnesieme si z tohto zápasu plný bodový zisk.

Ďakujeme všetkým fanúšikom a partnerom za podporu a tešíme sa, že nás budete sledovať aj pri ďalšom zápase! Levice do toho!

pozrite si galériu zo zápasu, za fotky vďačíme Lukášovi Droppanovi.