DERBY JE NAŠE!

V piatok 3.11.2023 sme cestovali za svojím súperom do neďalekých Nových Zámkov. Čakalo nás „Derby“. Zápasy s Novými Zámkami majú svoju kvalitu a nebolo tomu ani teraz inak. Vedeli sme, že súper sa na nás pripraví zodpovedne a keď sme chceli uspieť museli sme hrať zodpovedne a nepúšťať sa so súperom do otvorenej hry. Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán. Ako prví sa presadili domáci v 7. minúte, ktorí po nedorozumení v našej rozohrávke využili nariadený trestný kop a Tomáš Oršolík otvoril skóre stretnutia 1:0. Naši hráči zostali pokojní a ďalej pokračovali vo svojej hre. V 10. minúte Tomáš Bielik vybojoval loptu v našom obrannom pásme a po spolupráci s Vlasovychom sa lopta opäť dostala k Tomášovi Bielikovi a ten povedľa brankára domácich vyrovnal na 1:1. Už o minútu neskôr strhol vedenie na našu stranu Ivan Drozdov, ktorý dorážal do prázdnej bránky strieľanú prihrávku Jakubíka a upravoval stav na 1:2. V 15. minúte domáci rozohrávali aut a lopta sa opäť dostala k Tomášovi Oršolíkovi a ten zrovnal skóre na 2:2. Keď už sa zdalo, že do kabín pôjdeme za nerozhodného stavu tak sa k lopte dostal Szabolcs Jakubík, ktorý napriek bráneniu dvomi hráčmi domácich dokázal pretlačiť loptu na osamoteného Šveca a ten dokázal prestreliť domáceho brankára a naklonil misky váh na našu stranu 2:3. V poslednej minúte prvej časti hry sa k lopte dostal Tomáš Bielik po zlej rozohrávke domácich a svojou milimetrovou prihrávkou našiel pred bránkou domácich Rakicu a ten z voleja pomedzi nohy domáceho brankára zvýšil náš náskok už na rozdiel dvoch gólov na 2:4.

Hneď v úvode druhej časti sa domáci snažili ohroziť našu bránu sa dostal k lopte Matúš Bielik spolu so Szabolcsom Jakubíkom a po rýchlom protiútoku menovaných, keď si medzi sebou vymenili loptu Jakubík naservíroval prihrávku Bielikovi a ten už nemal problém dopraviť loptu do prázdnej brány a zvýšiť tak náskok na 2:5. Domáci sa nevzdávali a v 25. minúte znížili stav na 3:5, keď Procháczka z hranice pokutového územia prestrelil Erika Bielika. Po tomto momente sa hra pritvrdila. Domáci začali hrať na hranici pravidiel, čo si naši hráči nenechali. Miestami sa iskrilo. Hráčmi lomcovali emócie. V 35. minúte rozhodca udelil druhú ŽK nášmu Švecovi a tak nasledovala ČK a presilová hra domácich.

Domáci v závere presilovky dokázali Petíkom v 37. minúte znížiť na rozdiel jedného gólu na 4:5. Po tomto momente sa náš tréner Milan Chudý rozhodol pre hru bez brankára a po rozohraní štandardnej situácie sa dostal k lopte Gabaš a ten naservíroval prihrávku nepokrytému Tomášovi Bielikovi a ten dorážal loptu do opustenej bránky domácich a upravoval stav na 4:6. Domáci sa snažili zdramatizovať stretnutie a rozhodli sa pre hru bez brankára. Po dobre zahratej power play sa domácim podarilo Garayom znížiť na rozdiel jedného gólu 5:6. Domáci pokračovali v hre bez brankára v snahe vyrovnať. Pri obetavom obrannom zákroku sa k lopte dostal Jakubík, ktorý vybojoval loptu a posunul ju Ivanovi Drozdovovi a ten dopravil loptu do opustenej bránky domácich a uzavrel tak skóre na konečný stav 5:7. V stretnutí rozhodcovia udelili ešte jednu ČK, tento krát na domácej strane, keď domáci hráč Marík zatiahol „ručnú brzdu“ v snahe zabrániť gólu. Na oslavy nie je priestor, keďže už budúci piatok 10.11.2023 nás čaká stretnutie proti vicemajstrovi z minulej sezóny. Na toto stretnutie srdečne pozývame všetkých fanúšikov.

Milan Chudý (tréner Futsal team Levcie): ,,Dnešné víťazstvo v derby zápase sa nerodilo lahko, pretože stál proti nám húževnatý, kvalitný súper, no mi sme sa naopak trápili minulý týžden s nejakými zraneniami, čo poznačilo aj náš herný prejav. Napriek tomu dnes mužstvo ukázalo charakter a silu. Do stretnutia sme nevstúpili ideálne, keď sa domáci ujali vedenia, no my sme však dokázali zareagovať a v krátkom čase sme otočili stav stretnutia a prvú časť stretnutia sme vyhrali 4:2 za čo by som chcel chlapcov pochváliť. Do druhého polčasu sme vstúpili exportným gólom na 2:5. Tento moment by som označil za kľúčový, keďže sme súperovi odskočili na rozdiel troch gólov. Súper nás však svojou, húževnatosťou a kvalitou dostal pod tlak čo sa pretavilo aj do výsledku. V závere stretnutia sa miestami na ihrisku iskrilo. Prišla tam nejaká ČK a následné oslabenie, ale súpera sme dokázali eliminovať aj keď v presilovej hre dokázali stretnutie zdramatizovať. Pristúpili sme k hre bez brankára v dôsledku eliminovať tlak súpera, keď sme sa snažili držať loptu. V Nových Zámkoch bola vynikajúca atmosféra za čo by som chcel domácich organizátorov chcel pochváliť. Družstvu Nových Zámkov prajem všetko dobré do budúcna a mojich zverencov chcem pochváliť za prístup k dnešnému stretnutiu a už teraz sa tešíme na zápas s Košicami na ktorý srdečne pozývame všetkých našich fanúšikov.”